Over de Catholic EncyclopediaDe website waarop de Catholic Encyclopedia te vinden is, newadvent.org, biedt daarnaast ook nog een online versie van Thomas van Aquino’s
Summa Theologiae en van een groot aantal werken van de kerkvaders aan. Over de Catholic Encyclopedia moet echter wel worden opgemerkt dat het hier gaat om de digitalisering van een werk dat al bijna honderd jaar oud is. De artikelen zijn dus per definitie gedateerd en in de afsluitende bibliografie zullen geen recente publicaties te vinden zijn. De originele publicatie was voorzien van Nihil Obstat en Imprimatur dus er kan in ieder geval met zekerheid gesteld worden dat de inhoud niet ingaat tegen het officiële standpunt van de Rooms-katholieke Kerk (aan het begin van de twintigste eeuw).
Over het lemma
WitchcraftDit artikel uit 1912 werd geschreven door Herbert Thurston. Het gaat vrij uitgebreid op de relatie tussen de kerk en hekserij, en het beperkt zich daarbij niet alleen tot de late middeleeuwen en begin van de moderne geschiedenis, maar bespreekt bijvoorbeeld ook hekserij in de verhalen van het Oude Testament. Dit artikel legt veel nadruk op het standpunt van de kerk aangaande hekserij en hoe zich dit doorheen de geschiedenis ontwikkelde.
Bron: Tilburg School of Catholic Theology
Externe link:
Bekijk hier de tekst online.