Andrea Tornielli, The Second Vatican Council according to Albino Luciani, Vatican Insider, 6 augustus 2012, www.vaticaninsider.com
Analyse van een bijdrage van Johannes Paulus I als deelnemer aan het Tweede Vaticaans Concilie. Hij hoopte dat het concilie een optimistische boodschap zou brengen die voortkomt uit de leer van Christus en keurde de pessimistische, relativistische cultuur af net als het gebrek aan kennis over het geloof.
Hij legde de nadruk op een terugkeer naar de fundamentele elementen van het geloof. Daarbij sprak hij de hoop uit dat zaken die niet tot deze fundamenten behoorden en die niet meer bij de moderne tijd hoorden zouden worden afgeschaft. Daarbij legde hij de nadruk op continuïteit: er moest geen nieuwe kerk komen, maar een vernieuwde kerk.
Bron: Tilburg School of Catholic Theology, met dank aan Jan Brouwers.
Externe link:
Naar het artikel