Werkwoord: אֲבָרֲכֵם’abaarakeem

Eerste stap: de voor- en achtervoegsels verwijderen.

Preformatief א (’alef) eerste persoon enkelvoud (geen persoonsuitgang)
. preformatieve conjugatie (PC)
Suffix ם (meem) derde persoon mannelijk meervoud
. "ik x hen"
.
  • De drieradicalige wortel blijft staan.
  • ברךbaarak, “zegenen”
  • Wordt met name gebruikt in werkwoordsstam pi‘eel

Resultaat:ik zegen hen” (indicatief) of: "ik zal hen zegenen" (toekomende tijd)

Verwante voorbeelden: van het werkwoord ברך - baarak, "zegenen"