Werkwoord: וְאֵימִנָה - we'eemienaa

Eerste stap: de hulpletters verwijderen.

Prefix וְ - we
Preformatief: א (alef) eerste persoon enkelvoud
. preformatieve conjugatie (PC)
Uitgang: ה ָ - aa modus: cohortatief (“laat ik, laten we…”)
  • Drie radicalen vormen wortel: ימןjaaman
  • Probleem: vocalisatie ee-ie met bovendien de jod komt niet voor in de PC bij qal, de kale stam, van het werkwoordtype primae waw-jod.

Tweede stap: de stamformatie vinden.

  • Tweede vocaal: ie
  • → stamformatie hif`iel
.
  • Maar: waarom eeste vocaal geen oo zoals bij werkwoorden primae waw/jod
  • → werkwoordtype is primae jod, niet waw/jod.
.
  • ימן - jaaman in hif`iel betekent: “naar rechts gaan”
.

Resultaat:en laat ik rechts gaan” of: “dan zal ik rechts gaan