Werkwoord: תְהִי - tehie

Eerste stap: de hulpletters verwijderen.

ת Preformatieve tav persoon: derde vrouwelijk én tweede mannelijk
. . preformatieve conjugatie (PC)
. Eventuele persoonsuitganggeen, dus enkelvoud
.

Tweede stap: de precieze vervoeging herkennen.

Resultaat:er moet zijn; laat er zijn

  • Betekenis zoals in zinsverband Genesis 13,8:
  • Persoon: derde vrouwelijk
  • Modus: prohibitief
  • → "niet toch moet er zijn; er moet niet zijn"

Verwante voorbeelden: van het werkwoord היה - haajaa, "zijn; worden"