Werkwoord: אֶתְּנֶנָּה - ’ettenennaa

Eerste stap: de hulpletters verwijderen.

Preformatief: א (alef) eerste persoon enkelvoud
. preformatieve conjugatie (PC)
Uitgang: ה ָ - aa modus: cohortatief (“laat ik, laten we…”)
. maar ook: suffix derde persoon vrouwelijk enkelvoud
"Energische" (noen) dus suffix "haar" in plaats van uitgang
.
  • Twee radicalen blijven over: תְּנ (tav en nun)

Tweede stap: de derde radicaal vinden.

  • Is er reden om een letter voor, tussen of achter de tweeradicale stam te zetten?
.
Ervoor? ja, want verdubbelde eerste letter ת (tav)
. geeft aan: geassimileerde נ (noen)
. zwak werkwoord: primae noen
.
  • De wortel is gevonden
  • נתן - naatan, "geven"

Resultaat:ik geef haar” [bijv.: ... aan jou]