Werkwoord: וְנִלְאֵיתִיwenil’eetie

Eerste stap: de voor- en achtervoegsels verwijderen.

We delen het woord in met betrekking tot de hulpletters (dus niet op lettergreep):

תִי לְאֵי נִ וְ
tie l’ee ni we
persoonsuitgang kern van het werkwoord stamformatie nif`al copula
"ik" eind-jod wordt hee lijdende betekenis "en"
.

Tweede stap: het woord vertalen.

  • De persoonsvorm komt van de afformatieve conjugatie.
  • Het (tertiae hee) werkwoord לאה - laa’aa betekent "moe worden"
  • → in passieve/reflexieve/mediale betekenis: "zich (ergens mee) vermoeien"

Resultaat:en ik heb me [ermee] vermoeid