Werkwoord: תְבָרֲכוּtebaarakoe

Eerste stap: de hulpletters verwijderen.

Preformatief ת (tav) derde persoon vrouwelijk of tweede persoon mannelijk of vrouwelijk
Persoonsuitgang וּ - oe met tav: tweede persoon mannelijk meervoud
. preformatieve conjugatie (PC)
.
  • De drieradicalige wortel blijft over.
  • ברךbaarak, “zegenen”

Tweede stap: de juiste stamformatie vinden.

Aanwijzingen: vocalisatie; en tweede radicaal is keelletter

  • Werkwoorden mediae gutturalis
  • → keelletter kan niet worden verdubbeld
  • → keelletter vraagt om aa of e-klank
.

Resultaat:jullie zegenen; jullie zullen zegenen

Verwante voorbeelden: van het werkwoord ברך - baarak, "zegenen"