Werkwoord: הִצִּילhitstsiel

Eerste stap: de hulpletters verwijderen.

Voorvoegsel הִ - hi ha-werkwoordsstam: hif‘iel
Leesmoeder י (jod) verschijnt in combinatie met hif‘iel-stam.
. afformatieve conjugatie (AC)
Geen persoonsuitgang derde persoon mannelijk enkelvoud
.
  • Er blijven slechts twee radicalen van de wortel over.

Tweede stap: de derde letter van de wortel vinden.

  • Is er een letter aan de voorkant, in het midden of aan de achterkant weggevallen?
  • → ja, aan de voorkant:
  • De letter tsadee is verdubbeld
  • De letter noen is geassimileerd
.
  • Het werkwoord is van het type primae noen
  • De wortel is נצל, "redden" in hif‘iel

Resultaat:hij heeft gered"